აპოსტილი/ლეგალიზაცია
საქართველოში გაცემული დოკუმენტი სხვა ქვეყანაში გამოყენების მიზნით საჭიროებს ლეგალიზაციას ან აპოსტილით დამოწმებას.
ლეგალიზაცია/აპოსტილით დამოწმება გულისხმობს დოკუმენტებზე არსებული ხელმოწერის ნამდვილობის, ხელმომწერი პირის უფლებამოსილების, ხოლო დოკუმენტის ბეჭდით ან შტამპით დამოწმების შემთხვევაში, მათი ავთენტურობის (ნამდვილობის) დამოწმებას.
Targmani.ge-ს გუნდს შეუძლია დაგეხმაროთ შემდეგი დოკუმენტების აპოსტილით დამოწმებასა თუ ლეგალიზაციაში:
- საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და მის სისტემაში შემავალი ორგანოების მიერ გაცემული დოკუმენტები; ასევე საგანმანათლებლო დაწესებულებების მიერ თავიანთი უფლებამოსილების ფარგლებში გაცემული დოკუმენტები
- სამედიცინო დაწესებულებების მიერ მათი უფლებამოსილების ფარგლებში გაცემული დოკუმენტები
- სასამართლო ორგანოების მიერ გაცემული დოკუმენტები
- სანოტარო აქტები
- საქართველოს ადმინისტრაციული ორგანოების მიერ გაცემული დოკუმენტები
- ადმინისტრაციული ორგანოების მიერ ასლის დედანთან იგივეობის დამადასტურებელი დამოწმების ფურცელი
- აპოსტილით დამოწმებას დაქვემდებარებული დოკუმენტის ადმინისტრაციული ორგანოს მიერ განხორციელებული თარგმანი
- აპოსტილით დამოწმებას ექვემდებარება როგორც დოკუმენტის ორიგინალი, ისე ნოტარიულად დამოწმებული დოკუმენტის ასლი და ადმინისტრაციული ორგანოების მიერ ასლის დედანთან იგივეობის დამოწმების ფურცელი.

Апостиль и легализация документов
Документ, выданный в Грузии, нуждается в легализации или апостилировании, чтобы его можно было подать в иностранном государстве.
Легализация / апостилирование документа – это подтверждение подлинности подписи, полномочий подписавшего, печати или штампа документа.
Команда targmani.ge может помочь вам в легализации / апостилировании следующих документов:
• Документы, выданные Министерством образования и науки Грузии и соответствующими организациями; также документы, выданные учебными заведениями в пределах их компетенции;
• Документы, выданные медицинскими учреждениями в пределах их компетенции;
• Документы, выданные судебными органами;
• Государственные нотариальные акты;
• Документы, выданные административными органами Грузии;
• Документ, удостоверяющий тождественность копии с оригиналом документа, выданный административными органами;
• Перевод документа, выполненный административными органами, который подлежит апостилированию;
• Апостилирование требуется как на оригинал документа, так и на его нотариально засвидетельствованную копию, а также на документ административных органов, удостоверяющий тождество копии документа с оригиналом.